Dr. Eran Orhan SÖZEN

Dr. Eran Orhan SÖZEN

18.01.1963 tarihinde Paris’te doğdu. 1979 yılında TED Ankara Koleji’nden mezun oldu. 1981 yılına kadar Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde üniversite eğitimine devam etti. Daha sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girerek 1989 yılında üniversite eğitimini tamamladı.

1989-1996 yılları arasında SSK Genel Müdürlüğü bünyesinde SSK Aile Planlaması Merkezleri’nin kurulmasında ve denetlenmesinde çalıştı. Bu merkezlerde çalışacak personelin eğitilmesinde eğitimci olarak görev yaptı. 1996 yılında 1 yıl süreyle Ankara Sevgi Hastanesi Yardımcı Üreme Teknikleri Merkezi Androloji ve Embriyoloji Laboratuvarı’nda yardımcı üreme işlemlerini uygulayabilme eğitimini aldı. 1999 yılı Temmuz ayına kadar aynı merkezde laboratuar sorumlusu olarak görev aldı ve bu dönemde yardımcı üreme teknikleri konusunda Sağlık Bakanlığı, Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Genel Müdürlüğü’nce onaylanan en az altı aylık eğitimin sağlık personeline verilmesinde eğitimci olarak çalıştı.

1997 yılında Sevgi Hastanesi bünyesinde dondurup çözdüğü embriyolardan Türkiye’de ilk defa doğum ile sonuçlanan gebeliğin oluşmasını sağladı. 1998 yılında Avusturya’da Bregenz Institu Reproductive Medicine and Endocrinology Merkezi’nde blastokist dondurulmasında vitrifikasyon yöntemi eğitimini aldı.

1999 yılı Ekim ayında Ankara Güven Hastanesi Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi’nin kurulmasında görev aldı. 2000 – 2002 yıllarında Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Bayındır Hastanesi Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezleri’nde görev aldı.

2006 yılında Kanada Montreal McGill Üniversitesi’nde invitromatürasyon ve oosit dondurulması ile ilgili çalışmalarda bulundu. 2007 yılında Japonya’da Tokyo Sanno Hospital ve Yokohama Üniversitesi’nde tüm gamet hücrelerinin ve embriyoların vitrifikasyon yöntemi ile dondurulmasında yeni teknikler ile ilgili eğitim aldı.

2008 yılında Gazi Üniversitesi’nden Histoloji ve Embriyoloji Doktorası unvanını aldı. 2002 Ekim tarihinden itibaren Ankara Tüp Bebek Merkezi’nin yardımcı üreme teknikleri laboratuarlarının kurulmasında görev alan Dr. Sözen İngilizce bilmekte olup; yardımcı üreme teknikleri konusunda yurtdışı ve yurt içi dergiler ile kongrelerde çok sayıda makalesi yayınlandı.

Çetin Emeç Bulv. 1065. Cd. No: 2/A Öveçler / Ankara

Telefon

Telefon

(0312) 472 33 34

E-mail

E-mail

info@ankaratupbebek.com.tr

Randevu Formu

Randevu Formu

Online Randevu