Tüp Bebek Mikro Enjeksiyon

mik1

Tüp Bebek terimi sperm ve yumurtanın vücut içinde doğal ortamında değilde, laboratuvar ortamında bir araya getirilmesini ve döllenmesini ifade eder. Tüp bebek işleminde elde edilen yumurtaların etrafına belirli sayıda hareketli sperm bırakılarak spermin kendiliğinden yumurta içerisine girmesi beklenirken mikroenjeksiyon işleminde tek bir sperm hücresi özel mikro aletler yardımıyla yumurtanın içerisine yerleştirilmektedir.

Bu şekide vücut dışında elde edilen döllenmiş yumurtalar belirli bir süre özel besleyici sıvılar (kültür ortamı) içerisinde tutularak bölünmeleri sağlanmakta ve daha sonra gelişen embriyolar normal gelişimini sürdürebilmeleri amacıyla rahim içine yerleştirilmektedir.

Tüp Bebek ile ilk sağlıklı doğum 1978 yılında gerçekleşmiş ve İngiltere’de Louise Brown bu yöntemle dünyaya gelmiştir. Sonraki yıllarda bu alanda inanılmaz gelişmeler olmuş ve günümüzde kullanımı çok yaygınlaşmıştır. Başlangıçta tüpleri tıkalı olan kadınlarda kullanılan bir yöntemken günümüzde bir çok durumun tedavisinde kullanılmaktadır;

Çetin Emeç Bulv. 1065. Cd. No: 2/A Öveçler / Ankara

Telefon

Telefon

(0312) 472 33 34

E-mail

E-mail

info@ankaratupbebek.com.tr

Randevu Formu

Randevu Formu

Online Randevu